Ahojte Mate niekto nejake typy na parkovanie vo Viedni ? Do nedavna ked som mal ,,zajazdy,, na kratsiu dobu som parkoval u http://www.mazur-parken.at/ ... kde to vyslo ohodne lacnejsie ako na parkoviskach priamo pred terminalom a jazdi odtial free shuttle bus ale na 3 tyzdne to uz take vyhodne nieje Dik M. EDIT - DETAILNE INFO O MOZNOSTIACH PARKOVANIA ZADARMO  .

Letisko Wien (VIE) - Schwechat - parkovanie

Založil ve fóru Letiště

Leopoldau je zajímavý tip. Podle https://www.bestinparking.com/en...-leopoldau stojí týden 20,90 €. A píšou tam, že týdenní parkování je potřeba koupit předem, ale že to jde v platicím automatu. Jak to je přesně? Díky.

Skupinová jízdenka S7 na letiště stojí podle webu ÖBB 5,80 € pro 2.

0 Citovat

Leopoldau jsme také využili. Jen pozor - nenechávat parkovací lístek v autě, otevírají se s ním dveře u vstupu :) 

0 Citovat

Jsem to kontrolovala na google maps, večer jezdí S7 jednou za hodinu cesta trva 43 minut, jinak se musi přestupovat a trvá to do 50 minut.  Vlak je ve stejne budově v jinem patře. Při vstupu automat vydá listek, kterým si pak otevřete dvere zpet na parkoviště. Do platiciho automatu pak vlozite listek a nakombinujete nejlevnější platbu, automat to neumi optimalizovat sám. Den stoji 4,1 eur celý  tyden asi 18 eur. Jizdenka S7 pro 2 stoji 4,6 eur kupovana 14 dni předem 

0 Citovat

pokus napsal(a):

Když je let v normálních hodinách tak používáme parkoviště v Leopoldau (na cestě  z Brna ) odkud jede přímo z parkoviště S7 na letiště. Platí se při odjezdu a chce to nakombinovat podle počtu dnů. Týden stojí 18 eur + jednotlivé dny. 

 

To je zajímavý tip. Jak dlouho vám zabere dostat se na letiště z toho Leopoldau?

1 Citovat

Když je let v normálních hodinách tak používáme parkoviště v Leopoldau (na cestě  z Brna ) odkud jede přímo z parkoviště S7 na letiště. Platí se při odjezdu a chce to nakombinovat podle počtu dnů. Týden stojí 18 eur + jednotlivé dny. 

0 Citovat

Ja potrebuju se dostat z letiste kolem 2.rano na Tiger, taxik nehrozi, to je pak drazsi nez na Orange parking🤷

0 Citovat

První vlak z Tigeru jede az v půl pátý, to je samozřejmě nevýhoda. Ale jinak nevím, kde bych jinde parkoval za necelých 6 € na den.

0 Citovat

Ja potrebuju na 10 noci, ale prijezd na parkoviste nekdy ve 2 rano, takze Tiger nejde pouzit, vlak nejede🤷, a vychazi mi asi nejlip Mazur nebo Orange 88€.

0 Citovat

Mne momentálně vyšel nejlevněji Orange parking na 19 dnů za 120,- eur.

Včetně shuttle na letiště a zpět.

0 Citovat

Tiger je super na tie kratke vylety do par dni, potom sa uz vyhoda zmensuje. A aj ked zapocitam vlak, tak neviem kde inde zaparkujem na 3 dni pri Schwechate do 20 eur.

1 Citovat

Neni levnejsi, zalezi na poctu dni.

0 Citovat

Me tedy prijde u park tiger zbytecne “slozite” s vecmi jit pak na vlak a jet na letiste vlakem. Kdyz Mazur ma shuttlebusy a jeste je levnejsi🤷🏻‍♀️

0 Citovat

Já nedám dopustit na Park Tiger.

0 Citovat

Proč tohle někdo absolvuje? Připadá mi, že Mazur vychází cenově podobně jako Praha. Nebo jsme vždycky měli štěstí? Teď jsem kupovala na poslední chvíli 3 týdny za 120 €. Zdarma odvoz na letiště. Je to velké Parkoviště, žádný problém. Tak proč riskovat pokutu a nebo jezdit taxíkem za 50 €

5 Citovat

aktualni zkusenost s taxi ve 2 rano na hlavak - 55€ 🙈

0 Citovat

Ahoj, nějaké nové info ohledně parkování v Maria Ellend nebo okolí? 

0 Citovat

Ahoj, zkoušel jste nekdo prknout auto v obci Schwadorf jižně od letiště Vídeň? Lístek s OBB na letiště stojí 2,60Eur (nyní tedy jezdí bus, asi výluka).

Díky.. :-)

0 Citovat

4 eura na osobu a nejezdí 24h. Jezdí v intervalech 30-60 minut, první vlak jede před 5 ráno, poslední před půlnocí. Je tam teď výluka, takže jezdí autobus a z Fischamendu pak vlak na letiště. 

0 Citovat

Vlak z toho nádraží Maria Ellend jezdí 24 hodin denně? I o víkendu? Jak často? A kolik stojí na osobu? Díky. 

0 Citovat

Potvrzuji, že ve Fischamendu se už opravdu zdarma parkovat od 1.8. nedá. Ti co tam parkují tak dostávají za sklo pokutu 25 euro za každý den. Teď v pátek tam však pořád parkovalo hodně Čechů i Slováků a někteří měli za stěračem minimálně 10 pokut. 

Nechali jsme tedy auto na nádraží v Maria Ellend a bez problémů, jen tam není tolik parkovacích míst. 

3 Citovat

Z Maria Ellend už je zase dražší vlak. Letos jsme 2x parkovali ve Fischamendu na týden a OK bez následků .

Poslední dobou zjišťuju, že se mi ve dvou lidech finančně ani po stránce komfortu nevyplatí do Vídně na letiště jet. Přijedu brzo ráno, po celonočním řízení jsem zbitý jak pes, to samé cesta zpátky, kdy je člověk unavený a musí to celé odridit zpátky. 

1 Citovat

http://www.fischamend.gv.at/Lebe...ken/Parken

I když se tam přesně nepíše, jestli to platí pro komplet celé město.

Někdo tedy zkušenosti s parkováním v Maria Ellend? :D

0 Citovat

Stačí se přesunout o jednu vlakovou zastávku od letiště - Maria Ellend.

1 Citovat

Já jsem tu dával někde info, jde o to, že ve Fischamendu je nyní v podstatě možné jen krátkodobé stání, dlouhodobé jen s povolením, pokud tam bydlíte, jste zaměstnaní nebo máte živnost. To vše řeší místní vyhláška. Stačí pohledat na stránkách obce. Upřímně, vůbec se jim nedivím a po tom, co jsem viděl v červenci v okolí NUE, myslím, že tam to brzy dopadne stejně...

0 Citovat

A kde přesně jste dostali ten varovný lístek?

0